Create a budget meal you could make for under 3 dollars. Must include at least 3 ingredients

Love Twunk
Loading the player...
Download
Healthy on a budget #questival
No Kangaroos in Austria
Loading the player...
Download
#questival
J. T. H. T.
Loading the player...
Download
Bananas, peanut butter, raisins, and chocolate chips #askmeaboutmyllama #questival
Haphalump
Loading the player...
Download
#questival
Walla-walla-weaselwhackers
Loading the player...
Download
Yum #questival
Wibbly Wobbly Waving Inflatable Flailing Tube Men
Loading the player...
Download
Dining like kings #questival
Wingman and Cockblock: The Saga Continues
Loading the player...
Download
Bang for your buck and delicious too !! #questival
The WooPacas
Loading the player...
Download
#questival
Wine-ing Through Life
Loading the player...
Download
Budget pasta with red sauce #questival
AYCES
Loading the player...
Download
rice and bean burrito under 3 dollars! #questival
The Renegades
Loading the player...
Download
#riceroni #fillmeup #numnumnum #questival
Exclusive
Loading the player...
Download
#grilledcheese #anddessert #289 #questival
Medical Merry Llama
Loading the player...
Download
Ballin on a budget #questival
Squad Quarters
Loading the player...
Download
$1.60 meal! #ballinonabudget #squadquarters #questival
The Native Llamas
Loading the player...
Download
#questival
Lady Llamas
Loading the player...
Download
So few ingredients. So much protein. #questival
Llama let you finish but...
Loading the player...
Download
Mexican rice, black beans and corn!! All for $2.29 #questival
The Brady Bunch
Loading the player...
Download
Pasta grapes is my favorite! #TheBradyBunch #questival
Squad of Unicorns
Loading the player...
Download
Cream of wheat, condensed milk for sweetness, and banana for breakfast! Just about 3 dollars! #questival
Hakuna Mallamas
Loading the player...
Download
Hard boiled egg, salt and pepper make a nutritious breakfast for all to enjoy! #mostimportantmeal #questival
Piliwudixiaoxuanfeng
Loading the player...
Download
Egg noodle tomato #questival
Dastardly Maids and Villainous Knaves
Loading the player...
Download
It's peanut butter jelly time! #questival
The B-Team
Loading the player...
Download
#questival
Llama Llama Duck
Loading the player...
Download
#questival
Ilinizas
Loading the player...
Download
for a total of $2.70, a meal for 2 or 3 #questival
Utah Beach Bums
Loading the player...
Download
Living the college life #makeitrain #questival
Lucky For You That's What I Llama
Loading the player...
Download
cup of beans, cup of sauteed kale, and half of a sweet potato. boom #questival
Real Housewives of Pyongyang
Loading the player...
Download
Best before it gets soggy #questival
Bahama Llamas
Loading the player...
Download
scrambled southwestern eggs. 2 eggs, jalapeno, red onion, cheddar cheese #BahamaLlamas #questival
LLAMATO SUSHI
Loading the player...
Download
Llamato Sushi learned this from our boy Gordon Ramsay #notraw #thatllbe20dollarsplease #datgarnishtho #llamatoSUSHI #questival
Rama Llama Ding Dong
Loading the player...
Download
Mac and cheese (.79) + Vienna sausages (.99) + black-eyed peas (.99) = $2.77 #fancyfeast #questival
We Thought This Was Trivia
Loading the player...
Download
#questival
Fluff 2 Buff
Loading the player...
Download
we created something truly ~spicy~ #italian #fluff2buff #questival
Big D Rides Again
Loading the player...
Download
Chef Nikolau strikes again with 3 ingredients under $3. Don't forget the boiled egg! #motherrussia #questival
2Paca
Loading the player...
Download
A-Kon teaching us how to live simply with lentils, potato and carrots. #questival
Spit Happens
Loading the player...
Download
$0.20 ramen, $1 hot dog, $1 cookie #spithappens #questival
SuperBean
Loading the player...
Download
#questival
Brighton Friends
Loading the player...
Download
As Jennifer Lawrence once said "sometimes you have to crack a few eggs to make a ($3) omelet. #questival
Bill's Note
Loading the player...
Download
He insisted on wearing the totem like that. #questival
Unicorn Poop
Loading the player...
Download
don't let the media lie to you... avocado toast does not cost $10 #questival
Yo llama so fat
Loading the player...
Download
Cheese 1.00, 14 cents per egg, 1.00 rice pack #questival
Grab the Moose by the Llama
Loading the player...
Download
Tuna and Spinach Pasta $2.76 #grabthemoosebythellama #questival
Hot Mess
Loading the player...
Download
#hotmess #budgetmeal #questival
Call Me HBIC
Loading the player...
Download
For when we don't have money. #dollardollarbillyall #wewouldprobablystarve #questival
Alpacalypse
Loading the player...
Download
Campfire spaghetti. #gourmet #questival
TARS' TITANS
Loading the player...
Download
Ramen with egg and cheese #budgetmeal#dairyisnotamacronutrient #questival
I'm a little fat girl
Loading the player...
Download
Peas, beans, and corn. What more could you want? #questival
GudetamaTeam
Loading the player...
Download
$2.77 at Trader Joe's! #questival
The Grading Party
Loading the player...
Download
Carrots (34cents), Brussel sprouts (81 cents) and 3 bags of instant noodles ($1.50). A full meal for $2.38! #questival
Los Patos Flojos
Loading the player...
Download
#questival
May the Forest Be With You
Loading the player...
Download
PB&J ftw! #questival